POTRZEBUJESZ POMOCY?
ARD-POL logo

CENTRALNE OGRZEWANIE

Komfort termiczny jest jednym z najważniejszych parametrów, wpływających na to, czy chcemy przebywać w danym budynku. Aby zapewnić sobie optymalną temperaturę w swoim domu, warto zainwestować w centralne ogrzewanie, dostosowane do twoich potrzeb. Rozwiązania zaliczane do systemów c.o. doskonale sprawdzają się w domach jednorodzinnych, ponieważ tego typu instalacje dedykowane są do ogrzewania stosunkowo niewielkich powierzchni.

Oczywiście centralne ogrzewanie może mieć różną formę, dzięki czemu z pewnością znajdziesz u nas rozwiązanie odpowiadające twoim potrzebom. Poszczególne rodzaje centralnego ogrzewania można podzielić przyjmując różne kryteria, między innymi takie jak:

  • rodzaj czynnika grzewczego,
  • rodzaj źródła ciepła,
  • rodzaj elementu przekazującego ciepło

Jeżeli chodzi o rodzaje czynników grzewczych, które są wykorzystywane w centralnym ogrzewaniu, to zalicza się do nich wodę, parę, powietrze oraz prąd. Źródłem ciepła mogą być natomiast kotły na paliwo stałe lub ciekłe, kotły gazowe i pompy ciepła. Natomiast elementem przekazującym ciepło mogą być anemostaty, grzejniki, ogrzewanie ścienne lub ogrzewanie podłogowe oraz kratki grzewcze.

Jakie są zalety centralnego ogrzewania?

Montaż centralnego ogrzewania niesie ze sobą szereg korzyści. Najważniejszą z nich jest możliwość zapewnienia sobie optymalnej temperatury wewnątrz domu, co ma szczególnie duże znaczenie w sezonie jesienno-zimowym, kiedy temperatura panująca na zewnątrz spada. Korzystanie z centralnego ogrzewania pozwala na efektywne i równomierne ogrzewanie pomieszczeń, dzięki czemu możliwe jest dostosowywanie temperatury do bieżących potrzeb domowników. Dodatkową zaletą, jest możliwość wybierania spośród różnych rodzajów instalacji, co pozwala na dobranie rodzaju ogrzewania do indywidualnych potrzeb.

Jakie są koszty?

Centralne ogrzewanie jest zdecydowanie bardziej ekonomiczną i opłacalną opcją, niż ogrzewanie każdego pomieszczenia oddzielnie. Zanim jednak zdecydujesz się na montaż centralnego ogrzewania, sprawdź, jakie rozwiązanie będzie dla ciebie najkorzystniejsze pod względem cenowym. 

Finalna cena inwestycji jest uzależniona od rodzaju ogrzewania. Wybierając konkretne rozwiązanie, dobrze jest uwzględnić przede wszystkim wielkość budynku – od niej bowiem zależy, jaki rodzaj instalacji będzie najbardziej opłacalny. Jeżeli masz jakieś wątpliwości, związane z tym, na jakie rozwiązanie się zdecydować, zachęcamy do kontaktu. Nasi specjaliści chętnie doradzą, odpowiedzą na pytania i rozwieją ewentualne wątpliwości, dotyczące wyboru ogrzewania. Warto mieć świadomość, że na ceny poszczególnych rozwiązań składa się wiele czynników. Nie tylko rodzaj centralnego ogrzewania, ale też np. liczba elementów rozprowadzających ciepło. Oprócz tego, doliczyć należy również montaż centralnego ogrzewania. Dokładna cena będzie zatem zależna od wielu czynników, dlatego też do wyceny każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Można jednak przyjąć, że koszt montażu mieści się w przedziale od 80 do 140 zł/m2. 

Nasza firma zajmuje się nie tylko doradztwem i montażem, ale też wykonywaniem napraw i serwisowania instalacji centralnego ogrzewania. Centralne ogrzewanie, żeby mogło prawidłowo pełnić swoją funkcję, musi być utrzymywane w dobrym stanie. W zakresie świadczonych przez nas usług znajduje się również wykonywanie przeglądów oraz serwis centralnego ogrzewania. 

Warto mieć świadomość, że regularne serwisowanie ogrzewania to nie tylko kwestia efektywnej pracy instalacji, ale również bezpieczeństwa użytkowników. Posiadamy duże doświadczenie zarówno w montażu, jak i dokonywaniu stosownych napraw oraz serwisowaniu, dlatego warto skorzystać z naszych usług. Dzięki temu będziesz mieć gwarancję, że wszystkie prace zostaną wykonane w sposób profesjonalny, z dbałością o detale.

Jeżeli chodzi o zakres usług, wchodzących w serwis centralnego ogrzewania, to zalicza się do nich:

  • regulacja instalacji,
  • zabezpieczenie instalacji przed niepożądanym, nadmiernym wzrostem temperatury lub ciśnienia,
  • uszczelnianie urządzeń, z wykorzystaniem materiałów o wysokim standardzie

Oprócz tego, nasi pracownicy zapoznają cię z podstawowymi zasadami dotyczącymi eksploatacji instalacji zamontowanej w twoim domu. W razie potrzeby możemy również zamontować dodatkową armaturę – zaznaczamy jednak, że zazwyczaj zamontowanie np. dodatkowego elementu grzewczego, wymaga przeprowadzenia zaawansowanych prac budowlanych.

Serwis i naprawa centralnego ogrzewania

Naprawy - w okresie gwarancyjnym i po jego upłynięciu

Centralne ogrzewanie, jak każda instalacja może ulec uszkodzeniu. Jeżeli konieczna będzie naprawa, nasi pracownicy usuną ewentualne usterki i awarie. W przypadku naszych instalacji, oferujemy okres gwarancyjny, zwykle trwający do dwóch lat. Jest to jednak uzależnione od rodzaju wybranego przez ciebie rozwiązania. Po upływie okresu gwarancyjnego, naprawa elementów instalacji centralnego ogrzewania również jest możliwa. Wzrośnie natomiast cena usług, związanych z usunięciem awarii.

REALIZACJE

ARD-POL pompy ciepła

LARUM IPSUM​

Lorem ipsum dolor sit amet

ARD-POL klimatyzacja

LARUM IPSUM​

Lorem ipsum dolor sit amet

ARD-POL klimatyzacja

LARUM IPSUM​

Lorem ipsum dolor sit amet

ARD-POL klimatyzacja

LARUM IPSUM​

Lorem ipsum dolor sit amet

ARD-POL pompy ciepła

LARUM IPSUM​

Lorem ipsum dolor sit amet

ARD-POL pompy ciepła

LARUM IPSUM​

Lorem ipsum dolor sit amet