POTRZEBUJESZ POMOCY?
ARD-POL logo

POMPY CIEPŁA

Pompa ciepła to nowoczesne źródło energii cieplnej na miarę dzisiejszych czasów. Jak ono działa i dla kogo będzie właściwym rozwiązaniem? Jak wygląda montaż pomp ciepła oraz jakie są koszty związane z taką inwestycją?

Jak działa pompa ciepła?

Pompy ciepła to ekologiczne urządzenia grzewcze pozyskujące energię ze środowiska naturalnego i wykorzystujące część energii elektrycznej. Działają one dzięki wytwarzaniu tak zwanego obiegu ciepła między obszarami o różnych temperaturach. Pobierając ciepło ze środowiska, przenoszą je do domowej instalacji grzewczej. W pierwszym etapie pompa ciepła odbiera i przenosi energię z otoczenia. W zależności od rodzaju urządzenia, dolnym źródłem pompy ciepła mogą być: powietrze, grunt lub woda. Odebrane ciepło powoduje odparowanie tak zwanego czynnika roboczego w parowniku. Następnie para czynnika trafia do zasilanej energią elektryczną sprężarki, co powoduje podwyższenie jej temperatury, a następnie oddawanie ciepła skraplaczu, z którego jest ono transmitowane do instalacji grzewczej budynku.

JESTEŚMY CERTYFIKOWANYM INSTALATOREM

POSIADAMY CERTYFIKATY Z ODBYTYCH SZKOLEŃ I ZDOBYTYCH AUTORYZACJI

Pompy ciepla ardpol

GWARANCJA

Na montaż Pomp ciepła!

Jakie są rodzaje pomp ciepła?

Na rynku istnieje wiele rozwiązań jeśli chodzi o pompy ciepła. W zależności od potrzeb energetycznych budynku, a także działki na jakiej się on znajduje, należy dopasować właściwy rodzaj urządzenia. Zależnie od dolnego źródła ciepła, rozróżnia się trzy podstawowe typu: pompa ciepła powietrzna (pompa ciepła powietrze – woda), pompa ciepła gruntowa, pompa ciepła woda-woda. Powietrzne pompy ciepła wykorzystują powietrze jako źródło ciepła. Cechują się one stosunkowo niskim kosztem inwestycji oraz szybkim montażem, dlatego jest to najczęściej wybierane rozwiązanie. Niestety wraz z spadkiem temperatury na zewnątrz, takie urządzenie potrzebuje większego wsparcia źródła wspomagającego. Natomiast gruntowe pompy ciepła zasilane są ciepłem uzyskanym z gruntu za pomocą specjalnych wymienników ciepła umieszczonych w ziemi. Minusem tego typu inwestycji są wysokie koszty związane przede wszystkim z wykonaniem odwiertów. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest stabilność pracy urządzenia niezależnie od temperatury na zewnątrz. W przypadku urządzeń typu woda-woda ciepło jest pobierane z wód gruntowych. To rozwiązanie wiąże się również z wyższymi kosztami inwestycji oraz uzyskaniem odpowiednich pozwoleń wodnoprawnych. 

Zalety pomp ciepła

Nie ulega wątpliwościom, że pompy ciepła to innowacyjne urządzenia, które zyskały ogromną popularność w ciągu ostatnich lat. Co przekonuje klientów do zastosowania tego typu rozwiązania? Do niewątpliwych zalet należy zaliczyć ekologiczność tego urządzenia grzewczego, które po pierwsze nie emituje szkodliwych spalin, a po drugie do swojego działania wykorzystuje głównie odnawialne źródła energii. Kolejną zaletą takiego systemu jest oszczędność. W dzisiejszych czasach pompy ciepła to najbardziej opłacalne urządzenia grzewcze. W porównaniu do innych systemów ogrzewania ich koszty eksploatacji są niewielkie. Co więcej jest to rozwiązanie niezwykle wygodne, które nie wymaga żadnej obsługi typu: czyszczenie, uzupełnianie opału i jego składowanie. Dodatkowo pompy ciepła są bezpieczne i nie narażają mieszkańców budynków na pożar, wybuch gazu czy też zaczadzenie. Kolejnym plusem jest wielofunkcyjność urządzenia, które może służyć zarówno do podgrzewania budynku oraz wody użytkowej, a także do chłodzenia pomieszczeń. Do niewątpliwych zalet należy także długa żywotność urządzenia- producenci mówią tu nawet o trzydziestoletniej żywotności! Nie należy również zapominać o stosunkowej łatwości montażu i małej ilość potrzebnego miejsca na tego typu urządzenie.

Montaż pomp ciepła i jej obsługa

Na montaż pomp ciepła składa się kilka istotnych etapów, które warto oddać w ręce doświadczonych specjalistów z naszej firmy. Profesjonaliści pomogą Ci z obliczeniami zapotrzebowania cieplnego domu, doborem właściwej pompy ciepła, wyborem lokalizacji urządzenia, a w końcowym etapie zamontują dla Ciebie pompę ciepła przy użyciu najwyższej jakości materiałów, wykonując wszystkie niezbędne testy instalacji. W razie potrzeb nasza firma oferuje także profesjonalny serwis pomp ciepła i ich naprawę. Korzystając z usług firmy ARD-POL masz gwarancję, że wszystko zostanie wykonane jak należy, a jakość naszych usług została potwierdzona właściwymi certyfikatami i akredytacją.

Koszty związane z pompą ciepła

Cena zakupu pompy ciepła zależy od rodzaju urządzenia, typu instalacji oraz zapotrzebowania energetycznego budynku. Koszt tego typu inwestycji zaczyna się od około 30 tysięcy. Należy pamiętać, że istnieje szereg dotacji na zakup pomp ciepła, z których warto skorzystać, przykładowo rządowy Program Czyste Powietrze lub Moje Ciepło. W ramach tego typu programów, klienci podejmujący się inwestycji mogą liczyć nawet do 45% dofinansowania. Same koszty eksploatacji urządzenia są już niewielkie w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. Nie należy martwić się o zakup opału na zimę czy rosnące rachunki gazu. Chcesz poznać dokładniejszy koszt związany z zakupem, montażem i użytkowaniem pompy ciepła? Skontaktuj się z naszym doradcą, który pomoże Ci w dokonaniu kalkulacji!

REALIZACJE

ARD-POL pompy ciepła

LARUM IPSUM​

Lorem ipsum dolor sit amet

ARD-POL klimatyzacja

LARUM IPSUM​

Lorem ipsum dolor sit amet

ARD-POL klimatyzacja

LARUM IPSUM​

Lorem ipsum dolor sit amet

ARD-POL klimatyzacja

LARUM IPSUM​

Lorem ipsum dolor sit amet

ARD-POL pompy ciepła

LARUM IPSUM​

Lorem ipsum dolor sit amet

ARD-POL pompy ciepła

LARUM IPSUM​

Lorem ipsum dolor sit amet